[2017] ZRÓB TO KOCHANIE - KATARZYNA MILLER #10

17:52


Liczba stron: 220

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data premiery: 20.09.2017

Katarzyna Miller jest autorką bardzo znanych książek takich jak ,,Bez cukru, proszę'', ,,Instrukcja obsługi faceta'' czy ,,Chcę być kochana tak jak chcę''. To tylko kilka tytułów jej autorstwa. Pani Kasia to kobieta szczera, pisząca i mówiąca głównie do kobiet, ale i nie tylko. Na głowie rządzą rude loki, a w głowie? Chęć mówienia i pisania o miłości, byciu sobą, kochaniu życia i ludzi wokoło. Katarzyna Miller to nie jedynie autorka kultowych książek. Co najważniejsze to kobieta z wielkim sercem, psycholożka, psychoterapeutka oraz felietonistka. Ludzie kochają ją za to jaka jest. Za jej prawdziwość. I za jej psychologiczne książki, które nie są podręcznikami z mnóstwem nudnych zdań, które zapomnimy i nie zrozumiemy. Jej książki to coś niesamowitego. Jej sposób pisania jest lekki, nawet bardzo. Współczesny, przez co łatwo i szybko się czyta. Moja mama uwielbia tą kobietę i teraz wiem dlaczego. W październiku udało mi się wygrać najnowszą książkę Katarzyny Miller u bardziejpozytywny.pl i był to idealny pretekst to zapoznania się z twórczością tej cudownej kobiety. Do moich rąk dokładnie trafiła pozycja ,,Zrób to kochanie'', czyli tegoroczna nowość. Jak wypadła? Co o niej sądzę? 

Na początku myślałam, że będzie w niej tylko sam tekst i nic po za tym. Okazało się jednak, że rozdziały są bardzo krótkie, a po każdym trzystronnicowym rozdziale mamy ćwiczenia do wykonania. Niektóre na prawdę mi się spodobały i miałam ochotę zacząć wprowadzać w życie pewne czynności jak np. uśmiechanie się częstsze do ludzi, nawet tych których nie znam i mijam zwyczajnie na ulicy. Bowiem jeden mały uśmiech może spowodować, że zły dzień zmieni się w coś pozytywnego dzięki temu małego gestowi :) Jedne ćwiczenia trzeba, a w zasadzie można wypełniać zwyczajnie pisząc coś, ale jednak przeważają w tej książce zadania które można zrobić w realu. I są to zadania pozytywne, które może nawet pomogą przełamać pierwsze lody w jakiejś nowej znajomości albo będą początkiem zmiany siebie samego na lepsze. 

W książce ,,Zrób to kochanie'' to Ty jesteś najważniejszy. Liczysz się Ty i nic więcej. Ale nie jest to przedstawione w sensie egoistycznym, absolutnie. Chodzi tu bardziej o to, żeby nauczyć się szacunku do samego siebie, pokochania siebie, zaakceptowania tego kim jesteśmy. Wspominałam, że w książce są bardzo krótkie rozdziały. To prawda, ale nie zmienia to faktu, że w nich zawarty jest ogrom przydatnej wiedzy, ogrom historii innych ludzi, ogrom porad jak pokochać i akceptować siebie samego. Jak czerpać radość z życia i być jego reżyserem. Jest to fantastyczne. Nie trzeba wielu słów żeby wyrazić swój przekaz jak widać. Pani Kasia idealnie trafiła ze wszystkim... Tak napisać psychologiczną książkę, tak naturalnie, tak (nie)zwyczajnie. Tak skutecznie trafić w serce czytelnika.

Jeśli ktoś się zastanawia czy ta książka jest dla niego, to powiem tak... Wiadomo, że jest to pozycja skierowana do starszej grupy czytających. Uważam, że nawet mój wiek nie wpasował się w stu procentach w nią. Było kilka takich rozdziałów, które były raczej skierowane do dorosłych, którzy mają dzieci, doświadczenia m.in. zawodowe. Ale nie zmienia to faktu, że dla mnie znalazło się trochę przekazów i rozdziałów, które trafiły w moje młodziutkie serce :) Mimo to, podobało mi się i przeczytałam tę książkę z prędkością światła.

Książka jest na pewno godna uwagi. Już teraz wiem, że nie jest to moje ostatnie spotkanie z tą autorką. Mam ochotę chłonąć jej książki. Z niektórymi może trochę poczekam, ale nie ważne kiedy będę miała je przeczytać, zrobię to. Ta kobieta przekazała mi tyle pozytywnej energii, za co jestem jej wdzięczna :* Jej najnowsza książka potrafi człowieka wiele nauczyć i zachęcam dlatego do sięgnięcia po nią.

You Might Also Like

14 komentarze

 1. Chyba kiedyś o niej słyszałam. Faktycznie wydaje się ciekawą osobą. Nie miałam jednak okazji przeczytać żadnej z jej książek. Cóż, może kiedyś nadarzy się okazja. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale mnie zaciekawiła.
  Lubię takie rzeczowe, konkretne i dobre recenzje!

  Pierwszy raz tu jestem i mi się podoba, zostawiam obserwację :)


  Gorąco pozdrawiam,
  iskraczyta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie pozytywne, inspirujące książki :) Zwłaszcza na gorsze dni, bo często właśnie takie tytuły stawiają mnie na nogi <3 Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie książki psychologiczne , muszę ją mieć ♥

  https://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja tą kobietę uwielbiam. Po obejrzeniu wywiadu z nią w 20m2 pokochałem ją po prostu. Stosunek do życia jaki przedstawia powinien każdy zastosować u siebie.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa recenzja! Może kiedyś, jak będę starsza, to sięgnę po tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jak będę starsza to po w ogóle resztę Pani Kasi książek sięgnę :D

   Usuń
 7. Wydaje się być bardzo ciekawą i odrobinę śmieszną książką :) zaciekawiła mnie :*

  luxwell99.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Najchętniej czytane!