[2016] 100 FOTOGRAFII KTÓRE ZMIENIŁY ŚWIAT #2

20:19Liczba stron: 224
Tłumaczenie: -
Wydawnictwo: Olejsiuk
Data premiery: 28.09.2016

Fotografia jest moją pasją od najmłodszych lat. Podczas robienia zdjęć czuję się wolna i zrelaksowana. Niestety, mam słaby aparat, który uniemożliwia mi pokazania moich zdecydowanie lepszych umiejętności fotograficznych. Oprócz przyjemności z robienia, sprawia mi ją również oglądanie i podziwianie cudzych zdjęć. Nie tylko tych nowoczesnych, ale również starych. Stare zdjęcia mają swój klimat, historię, wyrażają wiele emocji - to trzeba im przyznać. W domu mamy specjalne pudełka (swoją drogą w kształcie książek!), w których mamy setki rodzinnych zdjęć. Zawsze z przyjemnością je oglądam i śmieję się z historii z nimi związanych. Często zakręca się łezka w oku, kiedy przypomnę sobie jak to było kiedyś. Zważywszy na to, że jestem książkoholiczką i miłośniczką fotografii, na mojej skromnej biblioteczce nie mogło zabraknąć książki związanej z moją pasją. Nie jest to żaden poradnik (choć poluję na jakiś ciekawy i praktyczny). Jest to książka ze zbiorem 100 fotografii, które zmieniły świat. Jeśli widzieliście zbiorowych ulubieńców, mogliście ją już widzieć.


Moje cudo zostało zakupione w księgarni Świat książki. Cena to było ok. 50zł. Niby sporo, ale zapewniam was (zwłaszcza miłośników fotografii, a przy okazji w jakiś sposób historii), że warto zainwestować. Książka nie ma jednego autora, jest ich kilku ze względu na to, że każde zdjęcie wykonała inna osoba. W książce jak sam tytuł wskazuje, możecie znaleźć 100 ważnych, wstrząsających i robiących duże wrażenie fotografii z całego świata. Uwierzcie, że niektóre wywołują na prawdę ogromne emocje. Nie znajdziecie tam byle jakich ,,fotek". Oglądając po kolei zamieszczone zdjęcia, musiałam na chwilę się zatrzymywać i dokładnie obejrzeć, pomyśleć o przekazie każdego ze zdjęć (który w zasadzie sam się nasuwał). Oprócz niesamowitych zdjęć, umieszczone są opisy na ich temat. Warto poczytać i poznać okoliczności wykonania danych fotografii (przekonacie się, że potrafią być zaskakujące). Kilka ze zdjęć zapadło mi bardzo głęboko w pamięć, ze względu na donośny przekaz i ukazane realia świata. Bez bicia przyznam, że niektóre są wręcz drastyczne, a nawet przerażające (przynajmniej w moich oczach, zwłaszcza dwa z całego zbioru). Nie chcę zdradzać wszystkiego, ale jedno wam pokażę, żebyście zobaczyli na jakiej zasadzie jest układ w książce i jak to wszystko się prezentuje. Warto wspomnieć, że zdjęcia są ułożone chronologicznie i najnowsze zostały wykonane w 2015 roku.
* Na zdjęciu widoczna jest fotografia z 1991r. pt. Tim Berners-Lee - ojciec chrzestny Internetu. Autorem fotografii jest Robert Silvers. Specjalnie dla was wybrałam to zdjęcie ;)


Zapewniam, że książka absolutnie was nie zawiedzie. Można dowiedzieć się z niej na prawdę ciekawych rzeczy.

You Might Also Like

6 komentarze

  1. Okładka gdzieś mi już mignęła, ale książki nie miałam w łapkach. Rozejrzę się za nią, ja równiez uwielbiam oglądać cudze fotografie. Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem dość wrażliwą na piękno osobą, dlatego ciekawi mnie fotografia i uwielbiam patrzeć na zdjęcia. Kiedyś jak już się ustatkuje chętnie wezmę się bardziej za to hobby. Co do tej książki to zanotuje sobie jej tytuł, bo moja dziewczyna ma o wiele większą zajawkę na punkcie fotografii niż ja, więc prezent dla niej na miesięcznice będzie jak w sam raz ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam fotografię i z chęcią rzucę okiem na tą pozycję w księgarni :)

    OdpowiedzUsuń

Najchętniej czytane!